Kdy budeme moci opět cestovat do Litvy, Lotyšska a Estonska?

Saaremaa, Estonsko

Kdy budeme moci cestovat do Litvy, Lotyšska a Estonska? Třeba na víkend do lotyšské Rigy, nebo estonského Tallinnu? Možná už od července. Aspoň to vyplývá ze slov ministra zahraničních věcí ČR Tomáše Petříčka, které bylu uveřejněny na jeho blogu na webu Aktualne.cz.

„Od července bych rád, aby se zcela otevřely hranice do čtyř sousedních zemí – Rakouska, Německa, Polska a Slovenska. Budu upřímný, když řeknu, že nejdále jsme v jednání s Rakušany a Slováky. Nejsložitější bude zřejmě jednání s Polskem. Co se týká Německa, jde z našich sousedů o nejpostiženější stát a musíme dávat velký pozor, jak se tam situace bude vyvíjet. Zároveň bychom mohli otevřít i vzdálenější destinace, kde se s COVID-19 „poprali“ stejně dobře, nebo lépe než my. Chtěl bych proto otevřít možnost cestování také do Bulharska, Maďarska či Pobaltí.“
Podobné záležitosti se sice v dnešní situaci těžko předvídají, ale i tak můžeme mít dojem, že se nám přiblížila například možnost dovolené na litevském pobřeží Baltu a nebo že budeme moci vyrazit na některý ze stále oblíbenějších poznávacích zájezdů do Pobaltí.